Як позбутися плями від кулькової ручки🖊️🧼

Як позбутися плями від кулькової ручки🖊️🧼

 Пляма від кулькової ручки на білій сорочці чи гарній блузці – значна неприємність, яка може зіпсувати день. Але вивести таку пляму значно легше, адже Akvarel🎨 знає кілька секретів. Один випадковий рух або забута кулькова ручка в кишені – і пляма від неї вже тут. І звичайне прання, в таких випадках, не допомагає.

 Представлені нами методи з видалення плям допоможуть не тільки позбутися свіжого забруднення, а й розкажуть як вивести свіже забруднення пасту від ручки, яке вже встигло побути на тканині деякий час та стати одним цілим з нею. І так, це просто зробити без професійної хімії 🧪 та агресивних засобів, лише за допомогою простих методів, що перевірені роками.

 Зверніть увагу, що наведені нами методи не є універсальним рішенням та їх ефективність може змінюватися від ряду факторів. Важливо враховувати тип тканини,🧵 тип та колір чорнил, особливості складу чорнил, що потрапили на тканину. Крім того, слід об’єктивно оцінювати допустимість методів видалення плям від ручки кулькової та чорнил на кожному з виробів. А чим вивести ручку з одягу - поговоримо далі!🌟

Як вивести ручку з одягу – підготовка💼

Перед виведенням плям кулькової ручки з тканини, її варто трохи підготувати. В першу чергу слід оцінити якість тканини і матеріалів, з якого вона виготовлена. Перед тим, як вивести чорнило з одягу, треба змити пляму холодною водою – це допоможе прибрати надлишки пасти. Не варто замочувати весь виріб у воді, адже тоді залишки чорнил можуть зафарбувати іншу частину вашого одягу. 

Важливо звертати увагу на тип тканини, з якої ви збираєтеся вивести пляму. Натуральні тканини краще вбирають пігмент, що присутній у чорнилах. Також вони краще переносять агресивні засоби для виведення плям. Проте, якщо ви виводите пляму з кольорової частини натуральної тканини, варто обирати менш агресивні засоби.🌿

Якщо тканини виготовлена з синтетичних матеріалів, то для неї варто обирати не агресивні засоби та слідкувати за реакцією матеріалу. Перед початком виведення плями ми рекомендуємо перевірити реакцію тканини на засіб на менш помітній ділянці. 🔍

Методи видалення плям від кулькової ручки🖊️

Особливу популярність отримали методи експрес-очистки забруднень. Сьогодні на українському ринку представлено багато засобів, які можна нанести на пляму та вже за пару хвилин побачити результат. Проте, вони доволі агресивні, далеко не завжди справляються з поставленою задачею і можуть запросто зіпсувати тканину. Але способів, як вивести пасту від ручки з одягу існує дуже багато і ми розкажемо вам про них.💧

Сода – універсальний засіб для всього🌟

Двовуглекислий натрій або просто сода харчова – універсальний засіб, який знаходить своє використання у багатьох сферах нашого життя. У приготуванні страв, у виявах творчості та як помічник у побуті. Ручки кулькові сині можуть залишати помітні плями і сода в цьому питанні є найбільш безпечним та ефективним засобом. 

Перед тим, як вивести чорнило з одягу, необхідно змішати соду з водою та перемішати до стану однорідної кашиці. Потім отриману масу слід нанести на пляму на 5-10 хвилин і акуратно змити. За необхідності таку процедуру можна повторити декілька разів для кращого ефекту. Використання соди допускається для таких тканин, як льон, вовна, синтетика, бавовна і багато інших типів. 

Крім того, для видалення плям можна використовувати кальциновану соду. Але її варто використовувати з обережністю. Такий тип соди відноситься до побутової хімії та використовується під час прибирання та догляду за речами.🧼

Сік лимона – популярний помічник у господарстві🍋

На питання: «Чим вивести пасту від ручки на одязі?», часто можна почути відповідь про лимонний сік. При чому, з соком лимона є декілька способів, використання яких залежить від типу та кольору тканини.

  • 🧂Перший спосіб – це видалення за допомогою солі та лимонного соку. Важливо брати саме свіжовичавлений сік, адже концентрати з магазину можуть не впоратися з поставленою задачею. Пляму слід попередньо посипати сіллю і потім полити її лимонним соком. Підходить для невеликих забруднень та у  місцях, де невеликі дефекти не будуть сильно помітними.
  • 🌿Другий спосіб підходить для видалення плям з вовни та бавовни. Для нього слід розбавити лимонний сік водою та акуратно протирати забруднення. Ручка кулькова на тканині почне знебарвлюватися та легко відходити від тканини, не залишаючи слідів. Це більш довгий та кропіткий процес, проте від відходить для світлих та делікатних тканин.

Нашатирний спирт – ефективний засіб для делікатних тканин🧵

Багатьом господиням відомий цей універсальний засіб для видалення плям та забруднення з різних поверхонь. Звісно, він має не найприємніший аромат, проте його ефективність важко заперечувати. Обираючи, чим вивести чорнило з одягу, зверніть увагу саме на аміак (нашатирний спирт). 

Столову ложку нашатирного спирту та 200 мл води необхідно змішати та нагріти. Температура розчину має бути десь 50-60 градусів по Цельсію. Теплу суміш необхідно нанести на пляму, а потім слід пропарити її гарячою праскою через марлю. 

Такий спосіб видалення плям від кулькової ручки підходить для тканин з натуральної з матеріалів, такі як льон та бавовна. 💧 Він відмінно видаляє пляму та не псує тканину. Такий спосіб можна використовувати і на білих, і на кольорових тканинах. 

Загальні рекомендації щодо видалення плям від чорнила🖋️

Обираючи оптимальний спосіб для видалення плям від кулькової ручки, звертайте увага на кольори тканини та її тип. Попередньо, завжди проводьте пробні нанесення засобів для видалення плям у непомітних місцях. Адже багато сучасних тканин містять комбінований склад і можуть по-різному реагувати на запропоновані способи видалення забруднень.

Плями від кулькової ручки зникнуть за кілька хвилин, а купити якісні та стильні ручки завжди можна з Akvarel. Приємні ціни, зручні умови доставки та вигідні пропозиції – ось чому обирають інтернет-магазин Akvarel!🛒   

Останні новини

Подивитись всі новини