Пастель: суха чи масляна?🎨🖌️

Пастель: суха чи масляна?🎨🖌️

Пастель – це чудовий матеріал для створення шедеврів, який використовується і в живописі, і в графіці.🖼️ Приємні оку образи та плавні переходи кольору чудово втілюється у життя за допомогою цього матеріалу для творчості.🌈

Своїм зовнішнім виглядом пастель нагадує крейдові олівці, які ми так полюбляють у дитинстві.🖍️ Сучасна пастель має діаметр близько 1-2 сантиметрів, а в довжину до 10 сантиметрів.📏 На сьогодні існує багато різновидів такого матеріалу для творчості, але найпопулярнішими є суха пастель та масляна пастель.🖌️

Суха пастель – що за матеріал для малювання у Akvarel🎨

Суха пастель - це той творчий інструмент, що дає м'яке покриття малюнку, матову поверхню, плавний градієнт та приглушені кольори. Цей матеріал своїми властивостями нагадує вугілля та при малюванні краще передає особливості графіки.✏️ Така пастель для малювання ще поділяється на м'яку та тверду. 

М’яка суха пастель має у складі значну кількість пігменту та мінімальний склад сполучної речовини. За рахунок чого вона виходить м’яка, має рихлу текстуру і дає широкі плавні штрихи. При малюванні таким матеріалом можна створити плавні переходи за допомогою спеціальної розтушовки для пастелі.

Тверда суха пастель для малювання навпаки, має велику кількість сполучної речовини. За рахунок чого лінії, створенні цим матеріалом, виходять чіткі і їх товщину простіше контролювати. Елементи, що намальовані твердою пастеллю гірше піддаються розтушовці, тому її використовують для наведення контурів. Крім того, такий матеріал можна розбавляти водою і малювати пензликом, отримуючи ефект акварельних фарб, з напівпрозорим накладанням пігменту. 🌊

Суха пастель, купити яку можна з інтернет-магазином Akvarel, потребує закріплення. Якщо пропустити цей етап, то вона з часом почне осипатися та витиратися. Для закріплення малюнку з сухої пастелі художники використовують лак фіксатив або підручні матеріали (наприклад, лак для волосся). 💡

Для малювання пастеллю звичайний офісний папір не підходить. Для такого матеріалу потрібен папір з фактурною поверхнею, за яку зможе зачепитися пігмент. Для цього можна використовувати спеціальний папір для пастелі. Також для такого виду творчості може підійти оксамитовий, акварельний та наждачний папір. Вони всі мають відповідну фактуру, за яку зможе зачепитися пігмент. Також, у роботі з сухою пастеллю можна використовувати і інші матеріали задля творчого підходу. Наприклад, МФД, фанери, ДВП та інше. Але перед роботою такі матеріали необхідно ґрунтувати, використовуючи жорстку кисть.🖌️

Переваги та недоліки сухої пастелі для малювання🌟

Такий художній матеріал має ряд переваг, що робить його популярним вибором серед художників. І от чому його обирають: 

 • 🌈Яскраві кольори. Великий вміст пігменту забезпечує насиченні кольори. Це дозволяє створювати неймовірні роботи, з точною передачею кольори та всіх особливостей кожного відтінку. 
 • Текстура і матовість. Суха пастель це матеріал, що має бархатисту текстуру, яка при роботі дає прекрасний матовий ефект. 
 • 🎨Простий градієнт. Суха пастель дозволяє просто зробити градієнт кольорів при малюванні. Для його створення  можна використовувати різні техніки і кожен градієнт вийде неперевершеним.
 • ⏱️Швидкість роботи. Суха пастель для малювання не потребує особливої підготовки для роботи. Одразу по закінченню малювання матеріал можна закріпити і насолоджуватися результатом. 
 • 🌟Універсальність. Такий матеріал, як суха пастель, підходить для роботи у різних техніках та стилях. Крім того, його можна поєднувати з різними матеріалами, для втілення широкого спектру творчих ідей. 

Ці переваги роблять представлений матеріал популярним вибором для художників різних напрямків та рівня майстерності. 

Але, окрім переваг, такий матеріал має і свої недоліки, які треба враховувати перед початком роботи. Суха пастель купити яку можна з магазином Akvarel при роботі може мати такі особливості та недоліки: 

 • ❗️Крихкість матеріалу. Суха пастель для малювання дуже крихка. Тому з нею потрібно обережно поводитися, аби випадково не зламати чи розбити. Крім того, при малюванні вона може осипатися, що також впливає на фінальний результат. 
 • 🔒Складно фіксується. Важливо правильно обрати матеріал для фіксування, аби він не зіпсував роботу. Лак фіксатив, який для цього використовують, має у своєму складі етанол та спеціальні смоли, що не розчиняють пастель. Використовуючи інші матеріали для фіксації, звертайте увагу на їх склад. 
 • 📜Потребує спеціальної поверхні. Для малювання пастеллю не піддійте звичайний гладкий офісний папір. Для нього необхідно обирати папір із факторую. При використанні інших матеріалів в якості основи для малювання, їх необхідно ґрунтувати. 
 • 🎨Особливості використання початківцями. Початківці при роботі з сухою пастеллю можуть мати деякі труднощі, адже цей матеріалі потребує певних навичок. Основні труднощі з якими зіштовхуються – це складність контролю нанесення матеріалу та його змішування для отримання необхідного переходу. 

Такі особливості роботи з матеріалу та деякі його недоліку не мають стати перепоною до нових просторів творчості разом з пастеллю для малювання. 

Масляна пастель – матеріал для малювання з Akvarel 🖍️ 

Масляна пастель – це творчий матеріал, що дає стійкі малюнки, з яскравою гладкою поверхнею.✨ Масляна пастель виготовляється з мінеральної речовини на основі оливи. Цей матеріал часто порівнюють з восковою крейдою, адже по формі і деяким властивостям вони дійсно схожі. Проте масляна пастель, купити яку можна з інтернет-магазином Akvarel, – це більш професійний інструмент для створення шедеврів, який має більш стабільний склад та рівномірне нанесення.

При роботі художники відмічають, що масляна пастель має приємну кремоподібну текстуру та може наноситися на велику кількість матеріалів.🖌️ Крім того, такий елемент творчості дозволяє робити нашарування кольору прямо на малюнку, аби створювати яскравий перехід кольорів. Крім того, для роботи з нею можна використовувати більшу кількість матеріалів для малювання, адже вона не потребує фактурного паперу та спеціальної підготовки інших основ для творчості.  📜

Переваги та недоліки масляної пастелі для малювання 🌈

Масляна пастель – це інструмент художників, що хочуть створювати яскраві роботи з нашаруванням кольорів та плавними переходами. Його часто поєднують з іншими матеріалами для малювання, аби досягти максимально реалістичного та насиченого ефект. Така пастель для малювання має ряд переваги: 

 • 🌟Яскраві та насиченні кольори. Завдяки своєму складу та кремоподібній текстурі, масляна пастель має яскраві кольори, щільно накладає пігмент на малюнок. Такий матеріали може повністю перекривати інший колір. 
 • 🖌️Приємна текстура. За рахунок рівномірної текстури, що схожа на густу пасту, матеріал просто наноситься на папері та рівномірно накладається. Масляна пастель приємно ковзає при малюванні, на залишаючи грудочок та нерівних ліній. 
 • ✨Просте змішування та накладання шарів. Масляна пастель дозволяє проводити змішування кольорів прямо на робочій поверхні. Крім того, створювати плавні переходи можна за допомогою техніки нашарування – адже такий матеріал достатньо щільний для цього. 
 • 📦Тривале зберігання. Масляна пастель не потребує фіксації і може значно довше зберігатися. Проте, після роботи вона зберігає липкий шар і з часом може притягувати пил та бруд, тому подбайте про чисте місце для зберігання готової роботи. 

Але масляна пастель для малювання має і свої особливості в роботі та певні недоліки: 

 • ⏳Тривалий час висихання. Масляна пастель потребує висихання і це займає певний час. Така властивість схожа до масляних фарб, які також мають тривалий час висихання. 
 • 🌡️Вразлива до високих температур. Масляна пастель може стати липкою та м’якою, якщо на неї впливають високі температури. Готова робота може змінити свій вигляд, якщо залишивши її біля джерела високої температури. 
 • ❗️Складно виправити помилки. Якщо у роботі була допущена помилка, то з масляною пастеллю її значно складніше виправити. Залишки пастелі складно видалити, а накладення нових кольорів не завжди може приховати недоліки. 

Ці особливості можуть впливати на вибір масляної пастелі. Важливо навчитися працювати з таким матеріалом і створювати нові роботи з оглядом на особливості матеріалу. І саме тоді у вас будуть виходити шедеври, що зберігатимуться роками. 🖼️

Різниця між масляною та сухою пастеллю - яку обрати

Суха і масляна пастель, купити яку можна з інтернет-магазином Akvarel – це два популярних види художніх матеріалів, які мають свої переваги та недоліки. Обираючи матеріал для своєї творчості варто звертати увагу в першу чергу на індивідуальні потреби, техніку та стиль малювання. 

🖍️Масляна пастель м’яка та дозволяє створювати плавні переходи одразу на робочій поверхні. Масляна пастель потребує висихання, але все одно зберігає липкий шар. Тому робота з масляною пастеллю потребує обережності. 

Масляна пастель не потребує закріплення, але через липкий шар може збирати пил та бруд. При роботі з нею значно складніше виправити помилки та внести зміни. Крім того, зберігання робіт з масляної пастелі потребує певних умов, адже вона вразлива до прямих сонячних променів та високих температур.

✏️Суха пастель, навпаки, більш тверда та схожа на спресований порошок. З нею виходять ніжні матові малюнки, з плавними переходами та незвичайними градієнтами. Вона просто змішується при роботі. Робота, що зроблена сухою пастеллю, не потребує висихання, але потребує фіксації якщо не закріпити роботу за допомогою спеціальних засобів, вона з часом може осипатися. 

При роботі з таким матеріалом утворюється пил, який може потенційно нашкодити здоров’ю та негативно вплинути на самопочуття. Крім того, робота  сухою пастеллю потребує спеціальних матеріалів, як-от цупкий папір або інший фактурний матеріал. Простий гладкий папір для сухої пастелі не підходить. Суха пастель підходить для створення тонких переходів та тендітних робіт, при цьому вона не потребує висихання.

Вибір між сухою та масляною пастеллю залежить від ваших особистих уподобань та очікувань від матеріалу. Якщо ви хочете створити яскраву роботу, з нашаруванням кольорів та плавними переходами – масляна пастель ваш вибір. 

Суха пастель стане вибором для тих, хто хоче створювати роботи з тонкими переходами та плавним градієнтом. Крім того, робота з сухою пастеллю дозволяє працювати швидко та просто редагувати роботу за необхідністю.  

❗️Найкращий спосіб визначити, що підходить саме вам – спробувати роботі обидва варіанти та кожний з них у роботі. Так ви зможете виявити сильні та слабкі сторони кожного з матеріалів та визначити що саме вам необхідно для створення власних шедеврів. 

На сайті нашого інтернет-магазину Akvarel представлені відповідні набори пастелі для малювання, а також поштучні позиції. Так ви зможете обрати необхідний вам колір, вид пастелі та спробувати її у роботі. Варто зазначити, що на сайті магазину Akvarel представлені популярні бренди творчих матеріалів, що пропонують найкращі рішення для творчості.

Останні новини

Подивитись всі новини