Як намалювати портрет: легкий спосіб від Akvarel🎨🖌️

Як намалювати портрет: легкий спосіб від Akvarel🎨🖌️

Малювати портрет – це простіше, ніж може здатися на перший погляд.🖼️  Це мистецтво, що поєднує в собі творче бачення та технічні навички. Малюванню може навчитися кожен та стати справжнім професіоналом у своїй сфері. Завдяки дотриманню технік, правильному підходу та використанню корисних порад✏️ ви зможете намалювати портрет вже сьогодні і в подальшому покращувати свої навички. 

Рекомендації від Akvarel та підбірка художніх матеріалів допоможе вам освоїти основні аспекти правильного малювання та почати творити власні витвори мистецтва. Незалежно від рівня ваших навичок, ви зможете створити свої шедеври вже сьогодні, за допомогою наших порад та перевірених технік. 🎨

Як намалювати портрет: підготовка, вибір матеріалів🖼️✏️

Почати малювати – це, певно, найскладніша частина.✏️  Адже спочатку треба зробити початковий ескіз і вже потроху додавати йому деталей. Це потребує терпіння та посидючості. Проте, результат того вартує. Крок за кроком ви навчитесь створювати шедеври та щоразу будете вдосконалювати свої навички. 

Портрет – це зображення людини, а точніш її обличчя. Як правило портрет закінчується на рівні плечей та детально передає особливості зовнішності людини. Для створення максимально живого та реалістичного ефекту, художники можуть обирати поєднання різних матеріалів. 

Задумуючись, як малювати портрет, не слід лякатися складнощів у створенні ескізу. Пара штрихів – і ескіз готовий. Декілька проведень олівцем або іншим матеріалом – і малюнок вже повністю завершено. 🎨

Які матеріали обрати для малювання портрету🎨

Akvarel рекомендує починати малювати олівцем, тобто у стилі графіки. Навчившись створювати початковий ескіз олівцем, ви зможете надалі розвивати свої навички у різних напрямах малювання. Графіку можна малювати не тільки олівцем, а й вугіллям, ручками, тушшю та маркерами. ✒️🖊️

Також ви може спробувати в малюванні портрету і інші матеріали. Обираючи, як намалювати портрет людини, ви можете використовувати такі особливості інших матеріалів: 

  • 🖤Вугілля. Обираючи техніку, як намалювати людину, лице її, ви можете використовувати вугілля для кращої передачі тіні або важких образів, темних ділянок.
  • 🎨Акварель. Фарби можуть зробити ваш малюнок ще більш цікавим. З аквареллю можна створити легкі переходи, додати повітря в малюнок. Акварель – це про невагомі образи, легкі переходи та максимальне наближення до реалізму. 
  • ✏️ Олівці. Крім того, що з їх допомогою можна створити як ескізи, так і повноцінні малюнки, вони можуть стати в нагоді для створення простих скетчів. Олівці в малюванні – про швидке нанесення ліній та просту роботи з ними. Малюючи олівцями ви легко можете внести змінити в роботу або виправити помилки. Також, з олівцями від Akvarel ви можете легко працювати зі світлотінню та зробити потрібне затемнення у своїй роботі. 
  • 🖍️Крейда для малювання. Такий матеріал, як крейда дозволяє зробити яскраві акценти на малюнку. Це більш складний матеріал в роботі, адже має певні особливості нанесення та використання.
  • 🖌️Пастель. Матеріал професійних художників, але новачки можуть створюють з ним неперевершені витвори. Буває суха та масляна пастель і вони мають зовсім різні властивості. Так, суха пастель схожа на звичайну крейду та для неї потрібен спеціальний папір для малювання. А масляна пастель більше нагадує воскову крейду та за її допомогою створюється щільний шар кольору та яскравий градієнт. 

Слід зазначити, що малювати портрет з натури складно. Для практики Akvarel рекомендує почати з перенесення  фотографій або інших зображень, за якими можна створити портрет. Пам’ятайте, що після перших складнощів не варто відмовлятися від малювання. З кожним разом, з кожним малюнком у вас буде виходити все краще.

Покрокова інструкція про те, як намалювати портрет🎨

Малювання починається з простого – геометричних фігур. Як правило, це коло та квадрат, обриси яких набирають деталізації. З поступовим додаванням нових штрихів, портрет набирає деталей. Сам процес малювання можна розділити на наступні етапи. 

Загальні форми, контури та обриси ✏️

На цьому етапі схематично зображуймо голову, шию та волосся. Треба визначитися, де саме на малюнки буде знаходитися портрет та загальні пропорції тіла.

Пам’ятайте, що еталонна голова – овальна. А от як намалювати волосся? Додати ще один овал. Як намалювати шию? Додати коло! 🟢Як намалювати коло? Зробіть квадрат, приблизно посередні кожної сторони поставте точку і з’єднайте їх округлими дугами. І ваше коло готово. 

Також враховуйте, що чоловіки мають більш квадратні підборіддя, на відміну від жінок. Тому овал голови можна зробити трохи ширшими унизу. А от голова дітей може бути взагалі круглою.

Розмітка основних рис обличчя👃👀👄

Задаючись питанням, як намалювати людину, лице та його риси, слід розуміти до яких геометричних фігур може бути спрощено наше обличчя. Якщо ви не маєте відповіді на це питання – не біда, все прийде з досвідом!

А поки Akvarel підкаже вам! Як намалювати ніс? Треба зробити прямокутник (якщо ніс має вийти акуратним) або трикутник чи клин (для більш виразних рис обличчя). Щоб намалювати очі та рот знадобляться овали. Брови, скули та вуха також можна позначити овалами. 

Надалі треба схематично визначити, де буде приблизний початок росту волосся, де буде кінчик носу, де буде розташовано губи. Пам’ятайте, що не обов’язкового портрет має бути симетричним, адже наші обличчя мають певні несиметричні риси. І це нормально! (Але очі все ж слід розміщувати на одному рівні).

Також для кращої розмітки ви можете використовувати метод Люміса 📏– варіант малювання кулі або овалу, поступове розміщення вертикальних та горизонтальних ліній як спосіб визначення пропорцій. 

Деталізація рис обличчя🎨

Це доволі кропіткий процес і потребує терпіння. Для кращого результату Akvarel рекомендує ознайомитися з додатковими матеріалами щодо малювання обличчя людей, як промалювати очі👀, губи👄 та ніс👃, які форми бувають та як їх деталізувати.

Звісно, ви можете малювати і без додаткових занять та довідникого матеріалу, спробувавши інтуїтивно деталізувати отриманий ескіз. Головне – не квапитися і приділяти достатньо увагу загальному враженню від малюнки. Час від часу варто відносити малюнок подалі та дивитися на нього з різного ракурсу або попросити знайомих оцінити ваші старання.

Потім варто зробити перерву хоча б на 15 хвилин,⏳ аби ваші очі відпочили і повернутися до фінальної деталізації. На даному етапі до малюнку можна додати світлотіні, зморшки, ластовиння, шрами. Також, обираючи малювати портрет, не забудьте продумати зачіску,💇 яка буде зображена. Готові зачіски подекуди малювати простіше, аніж розпущене волосся. 

Корисні поради 💡

Кожному потрібні поради, як зробити малювання приємним процесом, отримати максимум задоволення від нього та насолоджуватися гарним результатом. І які рекомендації для початківців в малюванні портрету може дати Akvarel.

  • 📸 Найкращий референс – це ви самі. Найкраще починати вивчення рис людського обличчя з себе. Робіть селфі, розглядайте себе у дзеркало, вивчайте найдрібніші деталі своєї індивідуальності та змальовуйте її на папері. Папір для малювання, на якому змальовані окремі елементи зовнішності людини допоможе вдосконалити навички деталізації портрету.
  • 🔄 Віддзеркалюйте малюнок. Це дозволяє оцінити отриманий результат на предмет помилок, грубої асиметрії та викривлення пропорцій. Але пам’ятайте, що людина не симетрична, тому звертати увагу треба лише на грубі порушення симетричності. Для того, аби віддзеркалити малюнок на папері, сфотографуйте його та віддзеркальте в телефоні або просто прикладіть лист паперу до вікна та погляньте на нього з іншого боку. 
  • ✍️Прості та легкі рухи. В малюванні для кращого результату спробуйте робити прості рухи, легкою рукою. Не треба одразу намагатися зробити ідеально. Кілька штрихів в одному напрямі, які потім можна скорегувати ластиком або клячкою для малювання, дадуть кращий результат, аніж одна майже ідеальна лінія. 
  • 🖌️Роботи інших майстрів. Для підвищення рівня майстерності варто переглянути техніку роботи інших майстрів. Сьогодні на відеохостингах та соціальних мережах можна знайти купу матеріалів щодо техніки малювання дивіться, практикуйтесь, знаходиться свій стиль та отримуйте щоразу кращий результат. 

🛒З інтернет-магазином Akvarel можна купити художні матеріали на будь-який смак. У нас ви знайдете все для творчості та хобі, навчання та роботи за вигідними цінами й зі зручними умовами доставки по всій Україні. Крім того, Akvarel пропонує вигідні пропозиції та цікаві розпродажі для різних категорій товарів!🎨

Останні новини

Подивитись всі новини